Viking interactive

İsg Danışmanlığının Amacı ve Önemi

İş Sağlığı ve Güvenliğinin Amaçladığı Hedefler, İsg İçin Gerekli Ortam Ölçümleri ve Hizmet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler !

İş sağlığı ve güvenliği genel itibari ile işyerlerinde çalışanların güvenliğini ve sağlığını koruma altına almayı hedefleyen buna bağlı olarak da çalışma ortamındaki iş verimliliğini artırmaya yönelik yapılan uygulamalar, alınan önlemler ve incelemeler bütünüdür diyebiliriz.

İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Gerekli Ortam Ölçümleri

İsg danışmanlığı çalışma ortamının, üretim ekipmanlarının sağlığa uygun hale getirilmesinin yanı sıra aynı zamanda çalışma veriminin artırılması amacı ile güvenli çalışma ortamını sağlamayı hedeflemektedir.Bu ortamın sağlanması için işyerinde belirli ölçümler yapılması gerekmektedir.Bunların bazıları kişisel maruziyet gürültü ölçümleri, kişisel maruziyet titreşim ölçümleri, kişisel maruziyet toz ölçümleri, çalışma ortamında toz ölçümleri, termal konfor ölçümleri, aydınlatma (ışık şiddeti) ölçümlerini sıralayabiliriz.Bu ölçümler sonucunda iş sağlığı ve güvenliği adına hem ideal çalışma ortamı oluşturulmuş olur hem de çalışanların bu olumsuz koşullardan etkilenmesinin önüne geçilmiş olur.

İsg danışmanlığı

Bütün sektörlerde çalışanların psikolojik, fiziksel ve sosyolojik yönlerini olumlu etkilemesi ve üst seviyede tutmak amacı ile yapılan tüm uygulamalar yetkili kişiler (iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, işyeri hemşiresi vb.) tarafından yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

İsg Danışmanlığı Hizmeti Alırken Bunlara Dikkat Edin !


Günümüzde hızla gelişen sanayileşme ve teknoloji alanlarının hızla ilerlemesi çalışanların sağlık ve güvenlik sorunlarını beraberinde getirmiştir. Bu nedenle iş sağlığı ve güvenliği günümüzde oldukça önemli bir gereklilik haline gelmiştir.İsg danışmanlığının tamamen bilimsel kaynaklara dayanması osgb firmasını seçerken firmanın güvenilir olması ve yetkili uzmanlaşmış kadroya sahip olması dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alır. İsg danışmanlığı hizmeti alırken firmanın kadrosuna, uzmanlığına ve yetki belgelerinin bulunmasına dikkat etmelisiniz.